Prosinec 2012

Milý Ježíšku,

25. prosince 2012 v 20:11 | Semi Lee |  Big World
Opožděně krásné Vánoce a předčastně šťastný nový rok.

Ten každoročný shon, jen pro to aby se v 5 usedlo k večeři. Prostřídat v koupelně, dát cukroví na talíř, prostřít, zapálit svíčky, sát vánoční atmosféru a čekat na Ježíška. Pocity radosti a nějaké to kilečko na váze navíc. Kapr už neplave ve vaně, ale bezvládně, osmaženě leží na talíři, bramborový salát budem jíst ještě týden po štědrém večeru. Ale co, komu to vadí ?

S nadšením rozbaluju nejmenší dárek, na kterém je napsané mé jméno. Hádejte, co v něm asi je ? Věc, která nedílně patří k vánočním dárkům. Ano, ti kteří typovali ponožky mají pravdu. Ponožky. No tááák, přiznejte se, kdo z vás je pod stromečkem našel taky ? A komu udělaly stejnou (upřímnou) radost jako mně a mé sestře ? A děkuju Ježíšku za tu ladičku a za peníze na Anglii a ten úžasný plakát s motivem Londýnských červených telefoních budek ( ladí mi k diáři) , jen prosím příště nevybírej trsátka podle toho, jaká barva se ti líbí, ale podle těch čísílek na nich napsaných.

Jak bych to shrnula ? Vánoční, štedrý večer byl opravdu štedrý, hřejivý pocit rodinného kruhu, napsala bych krbu, ale máme jen gril a to na zahradě. Jsem ráda, že jsem ho mohla strávit takhle, někdo tu možnost třeba nemá. Nikomu nezaskočila kostička, taťka na zapálení prskavek na stromečku povolení nedostal, tak co by se mohlo pokazit ?

No a konečně se ještě dostávám k, pro mě, malému překvápku na blogu, a to uvodní stránka. Chvilku mi to trvalo, ale vypadá to dobře, takže asi můžu za všechny blogery úspěšně říct, že děkujem za krásný dárek k Vánocům.

Myslím, že po tomhle článku už vám zase vytrávilo. Tak běžte uždibovat dál z krabic s cukrovím, radostně se koukejte na stromeček a zapalte svíčku. Hlavně buďte štastní. Aspoň, když jsou ty Vánoce.

Ps. Omlouvám se. Nevím co to na mě leze, že je to táááák dlouhý, asi vánoční atmosféra.


Vánoční vymývání dětských mozečků

9. prosince 2012 v 11:07 | Semi Lee |  Big World
"Vždyť on ani nemá facebook." zaslechla jsem opodál, když jsem jela autobusem, jako každá den, do školy. Nejde ani o ten výrok, spíš jak o to, kdo ho z úst vypustil. Můžete hádat, kolik těm dvoum slečnám bylo. Tak možná 9 ? Plus, minus jeden rok. Proč ? Když mně bylo jako jim, pobíhala jsem odpoledne venku, hrála si s kamarády, a dokonce jsem si s nimi povídala. Upřímně, ani jsen nevěděla co je to slovo chat. Nevěřícně jsem zakroutila hlavou, a pokračovala do školy.

Nezdá se vám tohle "vymývání dětských mozečků" jako totální nesmysl ?

Nicméně, odcházet od tématu by se nemělo ( a já dělám jen věci, které se nemají.) A co teprve to "vánoční vymývání dětských mozečků" ? Za chvíli budou Vánoce, co myslíte vydrží sníh. Pardón, ta troška sněhu (Jížní Morava), ale třeba jo. Nikdy jsem nepochopila, stále ještě nechápu a nebudu chápat proč v tak malinkaté zemi, jako je Česko, kde nosí dárky Ježíšek, lezou do komínů Santové, před domy světélkují sobi a všechno, co v obchodech naleznete je s motivem toho obtloustlého staříka, kterému české děti říkají Ježíšku. Snad nikdy, mě to nepřestane rozčilovat. No co. Veselé Vánoce.

Ps. Rozhodla jsem se na Vánoce udělat jmenovky na dárky takhle (ty srdíčka na obrázku).Ps. Ps. Nechci Santu, neberte mi Ježíška.