Červen 2012

Anorexie

30. června 2012 v 15:45 | Semi Lee |  Big World
Anorexie. Ano. Čtete správně. Možná se teď...co to plácám, určitě se teď ptáte co má čokoláda společné s anorexií. Ono celkově jídlo vyvolává takový neblahý pocit. A však čokoláda, hlavní spouštěč strachu. Hlavní zklamání vůle. Hlavní zdroj selhání. Pak břečí a říkají že to za to nestálo. Tenouličké vlákno, jež spojuje tyto dva odlišné "světy" dohromady, tvoří vratký most.

"Co se ti vybaví, když se řekne čokoláda?"

Tuhle otázku jsem položila několikati dívkám, které vyznačovaly nebo jsou stále vyznačující pro ana. (pokud nevíte co Pro ana je, stačí se optat v komentáři.) Z důvodu, který je znám jen pro ana nebudu zmiňovat celá jména, pouze křestní nebo přezdívku. Dále se mě pak neptejte, kde jsem tyto opovědi sehnala.

Veronika na moji otázku odpověděla takto : "To sem měla málem hysterický záchvat, nemohla jsem jí ani vidět." Otázku jsem jí pokládala v minulém čase, protože ona sama byla pro ana, ale nyní se snaží být někdo jiný, lepší, snaží se do téhle propasti zase nespadnout.

Katka mi napsala : "Že když si ji dá s kávou, tak na večeři už jenom zeleninu" vybudovala si také pravidlo "hlavně zůstat jenom u jednoho řádku tabulky " Některým z vás ovšem nepřipadá sníst celou čokoládu nenormální. Katka, patří mezi dívky, které anu podporují, nebo spíš né přímo, ale mezi zdravě hubnoucí se čestně postavit nemůže, i jak ona sama říká.

Míšina odpověď pro mě byla překvapující, ale né zas šok. Na tu stejnou otázku, kterou jsem jí položila, stejně tak jako dvěma holkám před ní mi odpověděla : "Bylo to jediné co jsem jednu dobu jedla...nemohla jsem snís už nic... tak vždycky jen 4 čtverečky hořké čokolády. " Ta odpověď mi do hlavy vystřelila menší vzpomínku. Vzpoměla jsem si na "děj" knížky "Holčička, která nechtěla vyrůst - můj boj proti anorexii" od Isabelle Caro. Ona také jídávala jen hořkou čokoládu v omezeném množství v jednom jejím anorektickém období.

Moje otázka byla mířena i na Francezku. Prví bych chtěla upřesnit, že v nynější době hubne zdravě, ale před nějakým časem byla pro ana po dobu asi jednoho roku. Zeptala jsem se jí, jak by její odpověď zněla před tím, když byla pro ana. Odpověděla : "Že je to odporná a nechutná hmota ktorú do úsť nikdy nedám. Teda asi tak nějak." Když jsem se jí zeptala jestli si to myslí i teď odpověď se lišila :" Nie, nie je to také zlé ale samozrejme sa čokoláde stále vyhýbam.".

Prostá otázka, která u "normálních lidí" vyvolá tvorbu slin a chuť na toho malého ďábla, ale u takových to dívek je to něco jiného. A to jsem se vám snažila v tomto článku ukázat. Nechci je odsuzovat a ani to dělat nebudu, jen jsem vám chtěla ukázat, že jen nemusíte psát články o složení, jaké má čokoláda. Kolik kalorií která má apod.