Prosinec 2011

Spotřeba : 20 kapesníků za hodinu

14. prosince 2011 v 15:45 | Semi Lee |  Big World
10 dní do Vánoc. Posledních deset dní plných spěchu, stresu a "vánoční pohody". Wuhou. Všude na mě vyplazuje jazyk Santa, jsem zavřená doma se zánětem horních cest a přes to, vidím tu červenou obtloustlou obludku. "Hele mami, Ježíšek!" To jako vážně ? Podle mého, Santa sežr...snědl Ježíška, aby mohl ovládnout celý svět. Santovský kostým z levné látky je k dostání na jakékovli vietnamské tržnici. Ho Ho Hou, štastné a veselé Vánoce! Jak máte 4letému dítěti vysvětlit, že dárky nosí Ježíšek, když každý 4 dům má za komínem lišácky se tvářícího Santu, který se právě chystá ukrást vánoční stromeček ? Za chvíli místo kapra budeme na dvorku chytat krocany. A želé-puding, místo rozkrajování jablíčka. Budeme mít den díku vzdání. A proč taky ? Je vánoční čas a TT se stal pavopis. Adios MucíQ H0lČiČkY ! To bylo zlé, asi mi Santa nic nenadělí. Vždyť mi ani nemáme komín na jeho přerotslé pozadí. Kdyby pod váš Vánoční stromeček nedorazili včas dárky, Obtloustlý pedofilní stařík se zasekl u nás. Stížnosti přijímáme od 25.12.2011. Adresu si zjistěte. Miluju angličtinu, ale na co nedám dopustit jsou české tradiční Vánoce. Vy to znáte, kapr, bramorový salát, rybí polévka s opečenými kousky chleba. Aspoň jeden ze zvyků, olovo, rozkrájení jablka, boty. Je jich spousty. Radost být s těmi nejbližšími, Vánoce nejsou jen o dárcích, ale když už je zmíníme, neměl by je nosit Santa, ale Ježíšek. Ježíšek, Ježíšek! Možná bych měla vykompenzovat něco málo z mého slovního vyjadřování. Nevadí. Pokračujeme.


Půjčil jsem si milion,
měl jsem dárků kamion.
Neplatil jsem splátky,
vzali si to zpátky.
Nezbyl ani dáreček,
vzali mi i domeček.
Neplatil jsem daně,
vzali mi i saně.
Nevim si už rady,
sob mi chcípnul hlady.
V lese mám teď pelíšek.
Seru na vás!!! Ježíšek

Za 1. - Už ste někdy viděli, aby banka pujčila malému miminku ?
Za 2. - Ježíšek nemá saně.
a Za 3. - Ježíš nepotřebuje soby, když nemá saně.Kam se podělo kouzlo Vánoc ? Hledejte na adrese : Severní Pól, Santa Claus. Přesné místo určení : ŽALUDEK. Dobře. S mojí teorií, se asi s mnohými neshodnu, ale no ták ! Vždyť Santa má svůj vlastní wikipedia link.

Můj svět, Vaše realita

8. prosince 2011 v 19:30 | Semi Lee |  Big World
Odrazit se ze dna. Malá a snad i milá, šedá myška jako jsem já, ale nemá právo něco takového podniknout. Občas mi připadá, jakoby se celý svět obtáčel kolem povrchních lidí. Nejem začátek, ale i konec má lidský život. Neodvážím se ani přiznat si, že tohle nemá cenu. Bezesmyslu bojuju za už předem prohrané boje, ale když v ně budu věřit, možná někdy ustanou nečekané hádky, možná někdy ustanou jednotlivé výbuchy. Moje srdce už tak, dost zmožená, tím jak se se mnou poslední dobou zachází. Přesně tak. Ne, nemíním tím, že je dobré vzdát se. Jen je občas lepší pořádně skončit jednu válku, než začínat 5 naráz. Milujeme, nenávidíme. Nevidíme, necítíme. Jsme bezcitné krysy prahnoucí po nepokoji, zklamání. Vyžáváme se v tom, když dostaneme příležitost podkopnout nohy. Nepřátele si pouštíme k tělu. Přátelům se bojíme odkrýt aby neutekli od naší osobnosti, raději budeme dokonalý, než abychom okusili být tě mi dokonalými v očích milovaných osoby. Nesmyslně se prodíráme světem s tím, že někdy, že někdy, někdy, že se uvidí co přijde. Žijeme vteřinou okamžiku,teda, tak si to nalháváme. Pozastavujeme se nad chybami, která jsme udělali, vyčítáme si to, co bychom mohli udělat. Ale to, čemu právě teď oplýváme je nám na míle vzdálené. Jednoduše. Jsme drazí, zlatí papouškové v hliníkové kleci. Ikdyž bychom hliníkovou ochranu před světěm lehce zdvyhli vlastním tělem, neuděláme to, neboť nám bylo nalháno, nařízeno, že život v kleci je zkrátka lepší. proč se tedy pouštět do nových věcí? Do nových zkušeností ? Proč se jen tak neprodat tomu co jsme. Proč se nepoddat tomu, čemu my sami přikládáme největší význam? Jednoduše proto, že život je karneval, schovaný pod zákrytem noci. Lidé tančící ve škraboškách, ukrývají svůj půvab, osud, SEBE.Karneval života

Nevinnost lidského přání,
nůž vraha, lehce zraní.
Pomsta a chtivost bezedná,
Ta touha mít, je vražedná.

Lítost, moc pohání,
lež všechno předhání.
Svět pod maskou hyne,
krvácí, křičí, bezmoc se line.

Karneval života, každý je zván,
dnes by nikdo, neměl být sám.
Samota není pro hráče,
tahle slavnost, neobejde se bez pláče.

Nažehlete kostými, vypucujte šaty,
masky povinně, jinak hlavy budou sťaty.
Pohrdání osudem, ale i slzy,
Karneval se chystá, začně již brzy.

***

Básník, tím chtěl říct, že bez faleše a života pod maskou se neobejde ani král.